اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

45 درصد شاغلين شهرك علمي تحقيقاتي بانوان هستند/4577 شركت دانش بنيان در استان وجود دارد
 
رئيس شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان گفت:در شهرك علمي تحقيقاتي فضاي مناسبي براي ايجاد اشتغال افراد با مدرك تحصيلي بالا فراهم شده است و 45درصد شاغلين در شهرك بانوان هستند و نقش هاي كليدي از جمله مدير عامل و هيئت رئيسه را بر عهده دارند.
45 درصد شاغلين شهرك علمي تحقيقاتي بانوان هستند/4577 شركت دانش بنيان در استان وجود دارد
رئيس شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان: 45 درصد شاغلين شهرك علمي تحقيقاتي بانوان هستند/4577 شركت دانش بنيان در استان وجود دارد رئيس شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان گفت:در شهرك علمي تحقيقاتي فضاي مناسبي براي ايجاد اشتغال افراد با مدرك تحصيلي بالا فراهم شده است و 45درصد شاغلين در شهرك بانوان هستند و نقش هاي كليدي از جمله مدير عامل و هيئت رئيسه را بر عهده دارند.


به گزارش خبرگزاري برنا دراصفهان،جعفر قيصري در نشست خبري با اصحاب رسانه با اشاره به عناصر اصلي توسعه مبتني بر دانايي اظهار كرد: فناوري، پژوهش و آموزش عناصر اصلي توسعه مبتني بر دانايي هستند و امروزه به جز آموزش عالي، توسعه فناوري در كشور قابل اهميت است.
وي ادامه داد: مراكز رشد به رشد شركت هاي دانش بنيان كمك مي كند و استان اصفهان در مناطق علم و فناوري پيشگام است. از تابستان امسال با حضور استاندار جلساتي در استانداري برگزار ميشود و مديران علم و فناوري استان جمع شده و مسائل مربوطه را مطرح مي كنند.
رئيس شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان با اشاره به تشكيل هيئتي اجرايي علم و فناوري تصريح كرد: برنامه بودجه استان حمايت ويژه اي از اين كار انجام خواهد داد و با توجه به تشكيل هيئت اجرايي علم و فناوري اجرايي شاهد نمود خوبي در آينده باشيم.
قيصري ادامه داد: افزايش هزينه هاي پژوهشي و فناوري، آموزش و پرورش ، افزايش نرخ رشد سالانه خريد نرم افزار و افزايش تقاضا براي نيروي كار متخصص از ويژگي هاي اقتصادي دانش بنيان است.
وي با بيان اين كه ماموريت پارك هاي علم و فناوري تبديل علم به ثروت است، تصريح كرد: طبق آمار جهاني از هر هزار ايده يك ايده به سرانجام مي رسد اما در آبان به دليل متعدد بودن نياز ها و عدم رقابت بين شركت ها تعداد بيشتري از ايده ها به سرانجام مي رسند.
رئيس شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان با بيان اينكه پارك هاي فناوري ميان دانشگاه، صنعت و دولت قرار دارد، گفت: نمونه هاي علمي و پژوهشي خوبي در شهرك وجوددارد اما به حمايت هاي بيشتري نياز مند هستيم.
قيصري ادامه داد: پارك علم و فناوري شيخ بهايي اولين پارك فناوري كشور است و سرمايه گذاري سطح بالا در تحقيق و توسعه، شركت هاي كوچك و متوسط قوي و نوآپر، نيروي كار ماهر و آموزش ديده، دسترسي به فناوري اطلاعات و مشاركت بخش خصوصي در نوآوري از سياستها و اقدامات لازم براي شكل گيري اقتصاد دانش بنيان است.
وي افزود:4577 شركت دانش بنيان در استان وجود دارد و رتبه دوم از نظر تعداد شركت هاي دانش بنيان به استان اصفهان اختصاص دارد و بيش از 510 شركت دانش بنيان در شهرك علمي تحقيقاتي مستقر هستند.
رئيس شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان گفت: پنج سال گذشته رتبه ايران در گزارش شاخص جهاني نوآوري از بيشرفت داشته و در سال 2019 رتبه 61 را كسب كرده ايم.حمايت از كسب و كار هاي دانش بنيان و استارتاپ ها در سالهاي اخير تاثير مهمي در ارتقاي رتبه ايران در گزارش شاخص جهاني نوآوري داشته است.
وي با اشاره به برنامه هاي آينده براي شركت هاي دانش بنيان، تصريح كرد: در نظر داريم شركت هاي دانش بنيان را توسعه داده تا بتوانند نيروي بيشتري جذب كرده و فعاليت هاي خود را گسترش دهند.
قيصري با بيان اينكه در شهرك علمي تحقيقاتي فضاي مناسب براي ايجاد اشتغال افراد با مدرك تحصيلي بالا فراهم شده است، گفت: 45 درصد شاغلين در شهرك بانوان هستند و نقش هاي كليدي از جمله مدير عامل وهيئت رئيسه را بر عهده دارند.
وي ادامه داد: تا امروز بيش از 7100 شغل ايجاد كرده ايم و هزينه ايجاد يك شغل پايدار در بحث دانش بنيان يك سوم هزينه هاي ايجاد شغل هاي صنعتي است چراكه افرادي كه در دانش بنيان ها كار ميكنند با فكر و هوش خود سرمايه گذاري ميكنند.
رئيس شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان با بيان اينكه بيش از 1500 مورد طرح پژوهشي در شهرك وجود دارد، ادامه داد: تا كنون به 18كشور جهان صادرات داشته ايم و 1200 محصول و فناوري تا كنون تجاري سازي شده است.
قيصري ادامه داد: سال 97 با افت صادرات همراه بوديم اما با توانايي شركت هاي دانش بنيان در سال 98 وضعيت خوبي در زمينه صادرات و ارتباط با كشور هاي جهان پيدا كرده ايم.
منبع خبر:
برنا نيوز
   تاریخ: ۲۱:۵۳ - ۲۳/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۵۹