اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

تجاري سازي يك هزار و 200 خدمت فناورانه در شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان
 
جعفر قيصري با اشاره به اجراي يك هزار و 500 طرح «پژوهشي و فناوري» و تجاري سازي يك هزار و 200 خدمت فناورانه در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان، گفت: 76 فناوري تا كنون منجر به ساخت خط توليد در صنايع مختلف شده است.
جعفر قيصري با اشاره به اجراي يك هزار و 500 طرح «پژوهشي و فناوري» و تجاري سازي يك هزار و 200 خدمت فناورانه در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان، گفت: 76 فناوري تا كنون منجر به ساخت خط توليد در صنايع مختلف شده است.به گزارش خبرنگار خبرگزاري شبستان از اصفهان، «جعفر قيصري» در نشست با خبرنگاران با بيان اينكه بيش از 2 دهه است كه اقتصاد دانش بنيان در دنيا رواج پيدا كرده است، گفت: آموزش، پژوهش، توسعه فناوري و تجاري سازي فناوري از گام هاي اقتصاد دانش بنيان هستند.

رييس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان به موفقيت هاي دهه 70 در كشورمان اشاره كرد و افزود: توسعه علمي در آموزش عالي و تربيت مديران و مهندسان موفق و رشد مقاله نويسي در سطح جهاني از موفقيت هاي علمي در آن زمان است.

وي به اهميت نيروي انساني كار آفرين در فناوري هاي دانش بنيان اشاره كرد و اظهار داشت: بيكاري فعلي كشور ما بيكاري مدرك تحصيلي است و بسياري از شركت ها براي جذب نيروي كار ماهر دچار مشكل هستند.

قيصري به اهميت فعاليت شركت هاي دانش بنيان براي رسيدن اهداف اقتصاد مقاومتي اشاره كرد و گفت: به دنبال راهكارهايي براي ايجاد منطقه ويژه علم و فناوري در استان اصفهان هستيم و هم اكنون وارد فاز اجرايي اين موضع شده ايم.

وي با بيان اينكه در گذشته براي اجرايي شدن اين موضوع مشكلات قانوني وجود داشت، تصريح كرد: دانشگاه، صنعت و دولت سه بازوي پارك فناوري هستند.

رييس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان به فعاليت بيش از 7 هزار شركت فناور در كشور اشاره كرد و افزود: در استان اصفهان 405 شركت دانش بنيان فعاليت مي كنند و رتبه دوم را در كشور دارا هستيم.

وي به فعاليت سه پارك علم و فناوري شيخ بهايي، ابوريحان و غياث الدين جمشيد كاشاني اشاره كرد و اظهار داشت: هشت مركز رشد علم و فناوري در استان فعاليت مي كنند كه دو مركز در شهرستان هاي نجف آباد و شهرضا مستقر هستند.

قيصري با اشاره به اجراي يكهزار و 500 طرح پژوهشي و فناوري و تجاري سازي يكهزار و 200 خدمت فناورانه در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان، افزود: تا كنون 76 فناوري منجر به ساخت خط توليد در صنايع مختلف شده است.
منبع خبر:
شبستان
   تاریخ: ۱۳:۱۵ - ۲۴/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۴۸