اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

مهم ترين رخدادهاي خبري اصفهان در هفته اي كه گذشت
 
اصفهان- ايرنا- بناهاي تاريخي اصفهان با هدف رونق گردشگري واگذار مي شود، قطار گردشگري بين المللي عقاب طلايي وارد اصفهان شد و سرمايه گذاري خصوصي در شركت هاي دانش بنيان اصفهان سه برابر دولت است از مهم ترين رخدادهاي خبري اصفهان در هفته گذشته بود.
مهم ترين رخدادهاي خبري اصفهان در هفته اي كه گذشت اصفهان- ايرنا- بناهاي تاريخي اصفهان با هدف رونق گردشگري واگذار مي شود، قطار گردشگري بين المللي عقاب طلايي وارد اصفهان شد و سرمايه گذاري خصوصي در شركت هاي دانش بنيان اصفهان سه برابر دولت است از مهم ترين رخدادهاي خبري اصفهان در هفته گذشته بود.

مدير روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اصفهان گفت: واگذاري بناهاي تاريخي اين استان به بخش خصوصي با هدف رونق صنعت گردشگري، ايجاد اشتغال و كمك به اقتصاد محلي انجام مي شود.

شهرام اميري افزود: برخي از بناهاي تاريخي استان كه متعلق به ميراث فرهنگي است به بخش خصوصي به صورت اجاره هاي بلندمدت واگذار مي شود تا كاربري هاي جديدي براي آن با اولويت حفظ ارزش تاريخي و ميراثي بنا و با نظارت اين اداره كل تعريف شود.

وي با بيان اينكه واگذاري اين بناها، باعث مرمت و حفاظت هرچه بهتر و بيشتر از اين بناها مي شود، اظهارداشت: اين كار همچنين باعث نجات از تخريب، حفظ فرهنگ معنوي و هويتي، افزايش مشاركت عمومي و توسعه فضاي رقابتي در جهت حفاظت و بهره برداري بهينه از آثار تاريخي مي شود.

تامين مالي و كاغذبازي از عوامل بالا بودن چك برگشتي در اصفهان است

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري اصفهان گفت: مشكلات مربوط به تامين مالي و كاغذبازي از عوامل بالا بودن نسبت چك هاي برگشتي در اين استان است.

حسن قاضي عسگر افزود: بالا بودن نسبت چك هاي برگشتي در استان اصفهان دلايل مختلفي دارد از جمله اينكه تامين مالي براي بنگاه هاي اقتصادي به خوبي انجام نمي شود.

وي اظهارداشت: اگر كار تامين مالي به راحتي و با هزينه كم انجام مي شد، بنگاه هاي اقتصادي پس از فروش كالا يا خدمات خود سريع به پول مي رسيدند و مي توانستند چك هاي خود را پاس كنند.

بارندگي ها نبايد مانع مديريت منابع سدهاي اصفهان شود

مديركل هواشناسي اصفهان گفت: بارندگي هاي سال زراعي گذشته نبايد مانع مديريت منابع آبي سدهاي اين استان شود.

حميدرضا خورشيدي افزود: اگرچه ميزان بارش ها افزايش داشته اما بايد منابع آبي مديريت شود و براي مصارف آينده نيز مورد بهره برداري قرار گيرد.

وي بيان كرد: 198 ميلي متر در سال زراعي گذشته در اين استان بارندگي باريد كه 81 درصدي ميزان آن در مقايسه با گذشته رشد داشته و 25 درصد ميزان وزني آن در بلندمدت افزايش داشته است.

قطار گردشگري بين المللي عقاب طلايي وارد اصفهان شد

بيست و نهمين قطار گردشگري بين المللي عقاب طلايي با عنوان "راه ابريشم (شمال- جنوب) "روز يكشنبه وارد ايستگاه راه آهن اصفهان شد.

مديركل راه آهن اصفهان در حاشيه مراسم استقبال از اين گردشگران در ايستگاه راه آهن اين شهر افزود: مسافران اين قطار شامل 46 خدمه و 20 گردشگر خارجي در پنجمين روز سفر خود، وارد شهر زيباي اصفهان شدند.

"سيدرضا سادات حسيني " افزود: اين قطار، حامل گردشگراني از كشورهاي آمريكا، انگلستان، كانادا، فرانسه، مجارستان، لهستان، نيوزيلند، چين و روسيه است كه در روز هفدهم ماه مهر وارد ايران شد و سفر گردشگري خود را ابتدا از مشهد و سپس از يزد آغاز كرده اند.

آلمان با دانشگاه هنر اصفهان درباره معماري ايراني همكاري مي كند

تفاهم نامه همكاري بين دانشگاه اتوفريدريش بامبرگ آلمان با دانشگاه هنر اصفهان درباره مطالعه تزيينات و آرايه هاي معماري ايراني منعقد شد.

مدير دفتر همكاري هاي بين الملل دانشگاه هنر اصفهان اظهارداشت: اين تفاهم نامه براي همكاري و انجام طرح پژوهشي مشترك با محوريت گروه مرمت آثار تاريخي و باستان سنجي دانشگاه هنر اصفهان و گروه باستان شناسي و هنر اسلامي دانشگاه بامبرگ منعقد شد.

سيدمحمد امين امامي افزود: بر اساس اين توافق، همكاري هاي علمي و پژوهشي مانند تبادل استاد و دانشجو درباره مطالعات مرمت، تاريخ هنر، سبك شناسي و مواد و فناوري هاي ساخت تزيينات و آرايه هاي معماري ايراني بين 2 دانشگاه صورت مي گيرد.

تغيير رويكرد دامپزشكي از سنتي به مدرن اجتناب ناپذير است

استاندار اصفهان گفت: تغيير رويكرد سازمان دامپزشكي از روش هاي سنتي به جديد در شرايط كنوني كشور و اقتصاد مقاومتي ضروري و اجتناب ناپذير است.

عباس رضايي در ديدار مدير كل دامپزشكي اصفهان به مناسبت هفته دامپزشكي افزود: سرمايه گذاري در توليد واكسن دام مي تواند در اصفهان در زمينه اشتغال، رونق توليد و تحقق اقتصاد مقاومتي موثر باشد.

وي اظهار كرد: دامپزشكي اصفهان با همكاري دانشگاه علوم پزشكي اصفهان مي تواند با هدايت پايان نامه ها در اين عرصه گام هاي خوبي بردارد.

سازمان استاندارد در شرايط تحريم كماكان از حريم ايمني و سلامت جامعه دفاع مي كند

معاون ارزيابي كيفيت سازمان ملي استاندارد ايران گفت: امروز كار توليد در كشورمان بسيار مشكل شده و تحريم ها تامين كنندگان مواد اوليه و واسطه را تحت تاثير داده است اما كماكان با اعمال مقررات فني و استاندارد از حريم ايمني و سلامت جامعه دفاع مي كنيم .

مسلم بيات در آيين تجليل از منتخبان استاندارد استان اصفهان در سالن همايش هاي سيتي سنتر اصفهان افزود: با توجه به اينكه در شرايط تحريم بسياري از توليدكنندگان شناخته شده دنيا مواد اوليه و واسط خود را به كشورمان نمي دهند، كار ما در ارزيابي و انطباق كالاها با استاندارد دشوار شده است.

وي با تاكيد بر اينكه كار توليدكنندگان نيز در توليد كالا و خدمات استاندارد دشوار شده است، اظهار داشت: به همين دليل تسهيلاتي را در صادرات براي واحدهاي برتر و دارنده پروانه استاندارد و در واردات براي واحدهايي كه مواد اوليه را از منشاء اصلي خود وارد مي كنند در نظر گرفتيم.

شمار اصفهاني هاي مشتاق زيارت اربعين از مرز 300 هزار نفر گذشت

302 هزار و500 نفر از اصفهاني ها براي شركت در پياده روي اربعين حسيني در سامانه سماح ثبت نام كرده اند كه اين ميزان نسبت به سال گذشته رشد بيش از 2 برابري دارد.

مديركل حج و زيارت استان اصفهان اظهار داشت: تاكنون 270 هزار و 500 نفر، جز شهرستان كاشان، در اين سامانه ثبت نام كرده اند.

غلامحسين زاهدي با بيان اينكه 32 هزار نفر هم از شهرستان كاشان در سامانه ياد شده ثبت نام كرده اند، افزود: ثبت نام براي شركت در اين مراسم هنوز ادامه دارد و زائران مي توانند از طريق سامانه samah.haj.ir يا مراجعه به دفاتر شركت هاي زيارتي داراي مجوز براي ثبت نام اقدام كنند.

اميدواريم مدارس استان اصفهان به سمت هوشمند شدن پيش بروند

معاون اول رئيس جمهوري گفت: خيران در اصفهان بسيار فعال هستند واميد است مدارس استان به سمت هوشمند شدن و بهره مندي از امكانات مدارس هوشمند پيش روند.

اسحاق جهانگيري در ارتباط ويدئو كنفرانس مراسم بهره برداري از دبستان خير ساز حاج احمد قفال و 93 پروژه آموزشي اين استان كه همزمان با افتتاح 10 هزار كلاس آموزشي در سطح كشور برگزار شد، افزود: استان اصفهان در مقايسه با ساير استان ها در شمار مناطق توسعه يافته تر است و وضعيت آموزشي استان اصفهان به همين نسبت بهتر است.

سرمايه گذاري خصوصي در شركت هاي دانش بنيان اصفهان 3 برابر دولت است

رييس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان گفت: سرمايه گذاري بخش خصوصي در اين شهرك و شركت هاي دانش بنيان اصفهان، سه برابر دولت است و در اين زمينه رتبه نخست را در كشور داريم.

جعفر قيصري در جمع خبرنگاران در سالن اجتماعات شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان، گردش مالي شركت هاي دانش بنيان و واحدهاي فناور اصفهان را يكهزار و 470 ميليارد تومان در سال گذشته خواند و افزود: اگر كشور به سمت توسعه اين شركت ها و واحدها حركت كند و صنايع، مردم و مسئولان از فناوري ها و محصولات آنها استفاده كنند، اين گردش مالي و اشتغال ناشي از آن چند برابر و مشكل بيكاري حل مي شود.

وي با بيان اينكه اصفهان رتبه دوم كشوري پس از تهران را در زمينه شركت هاي دانش بنيان و واحدهاي فناور دارد، اظهار داشت: در زمان حاضر 519 شركت دانش بنيان و واحد فناور در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان فعال است.

علما و روحانيون مانع از تحريف تعزيه خواني شوند

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي اصفهان گفت: علما و روحانيون مانع از تحريف هنر تعزيه خواني شوند چراكه برخي گروه هاي تعزيه خواني به جاي انتقال مفاهيم اسلامي به دنبال كسب منفعت اقتصادي هستند.

حجت الاسلام و المسلمين محمدعلي انصاري در ديدار با جمعي از فعالان تعزيه خواني تيران و كرون و مسئولان شهري رضوانشهر افزود: تعزيه آيين و هنري براي انتقال مفاهيم عاشورا به جامعه بشري بوده اما كمبود آگاهي و يا سوء استفاده هاي برخي افراد در اين عرصه انحراف ايجاد كرده است.

وي افزود: با توجه به جايگاه مردمي اين حوزه از هنر ديني و آييني بايد مردم و به ويژه روحانيون به عرصه حمايت و جلوگيري از انحراف در اين عرصه وارد شوند.

سرمايه گذاري در آموزش و پرورش به توسعه پايدار كشور مي انجامد

معاون وزير آموزش و پرورش و رئيس سازمان مدارس و مراكز غيردولتي با اشاره به نقش آموزش و پرورش كارآمد در توسعه يافتگي كشور گفت: سرمايه گذاري در بخش آموزش و پرورش به توسعه پايدار كشور منجر خواهد شد.

مجتبي زيني وند در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: ميزان دسترسي مناسب افراد به آموزش با كيفيت در كنار مولفه هاي سلامت و امنيت، نشان دهنده اين است كه يك كشور تا چه ميزان در مسير منطقي توسعه يافتگي قرار دارد.

وي بهترين مرجع براي گره گشايي از آموزش و پرورش را شوراهاي آموزش و پرورش استان ها دانست و تصريح كرد: اين امر به دليل حضور مسوولان و مقامات بخش هاي مختلف يك استان در اين شوراست.

خسارت سن گندم در اصفهان به صفر رسيد

مدير حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزي اصفهان گفت: براي نخستين بار خسارت آفت سن گندم در محصولات گندم و جو اين استان در سال جاري به طور تقريبي به صفر رسيده است.

حسنعلي رحيمي افزود: با اقدام ها و پيشگيري هاي انجام شده در سال جاري درصد سنزدگي در غلات استان اصفهان به طور تقريبي به صفر رسيد درحاليكه سال گذشته حدود نيم درصد بود.

وي با بيان اينكه مبارزه با سن گندم از اسفند سال گذشته تا تير امسال در حدود 46 هزار هكتار از مزارع گندم و جو استان اصفهان انجام شد، خاطرنشان كرد: اين آفت در حدود 130 هزار هكتار از اراضي گندم و جو استان، پايش شد كه 46 هزار هكتار آن نياز به اقدام و مبارزه با آفت داشت.

70 ويلا در حريم رودخانه زاينده رود تخريب شد

مديركل مديريت بحران استانداري اصفهان گفت: از ابتداي امسال تاكنون حدود70 ويلاي احداث شده در حريم رودخانه زاينده رود در سطح استان، تخريب شد.

منصور شيشه فروش افزود: از فروردين امسال اقدام هاي ضربتي و جدي تري براي آزادسازي حريم زاينده رود در استان، انجام و تيم هاي مختلفي در شهرستان ها، فعال شدند.

وي با اشاره به واقع شدن بيشتر اين ويلاها در محدوده شهرستان لنجان اظهار داشت: ويلاهاي ساخته شده با حكم دادگاه، تخريب و حريم رودخانه، آزادسازي شد.

دستگيري مدير كانال آمدنيوز در حد سرنگوني پهباد آمريكا بود

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: دستگيري مدير كانال آمد نيوز در حد سرنگوني پهباد فوق پيشرفته آمريكا و توقف نفتكش اسكورت شده انگليسي بود.

آيت الله سيد يوسف طباطبايي نژاد در نماز جمعه شهر اصفهان با تبريك دستگيري روح الله زم مدير كانال آمد نيوز توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، افزود: اين فرد جنايتكار زير نظر سرويس هاي اطلاعاتي آمريكا، فرانسه و با بودجه رژيم صهيونيستي مديريت توليد شايعه، دروغ، بدبين كردن مردم نسبت به حكومت و ايجاد اختلاف و تفرقه را به عهده داشت.

وي ادامه داد: سپاه پاسداران با ترفند خاصي او را دستگير كه موجب تعجب و حيرت رسانه هاي بيگانه شده است و به طور قطع از طريق او برخي خط و ربط هاي نفوذي هاي داخلي شناسايي خواهد شد.
منبع خبر:
ايرنا
   تاریخ: ۰۸:۰۸ - ۲۷/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۳۳