اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
دانشگاه پيام نور استان مركزي يكي از 7پايلوت مركز نوآوري در كشور
 
ملكي راد رئيس دانشگاه پيام نور استان مركزي، گفت: ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پيام نور از 5 مرداد شروع و تا 2 شهريور ماه ادامه دارد و همه افرادي كه داراي ديپلم هستند مي توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش، رشته و محلي را كه مي خواهند انتخاب و بعد از آناليز منطقه آنها مشخص خواهد شد.
دانشگاه پيام نور استان مركزي يكي از 7پايلوت مركز نوآوري در كشور ملكي راد رئيس دانشگاه پيام نور استان مركزي، گفت: ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پيام نور از 5 مرداد شروع و تا 2 شهريور ماه ادامه دارد و همه افرادي كه داراي ديپلم هستند مي توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش، رشته و محلي را كه مي خواهند انتخاب و بعد از آناليز منطقه آنها مشخص خواهد شد.
به گزارش شبكه اطلاع رساني راه دانا؛ به نقل از ديارآفتاب؛ ملكي راد رئيس دانشگاه پيام نور استان مركزي در نشستي خبري در خصوص ثبتنام ترم جديد تحصيلي اين دانشگاه، گفت: ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پيام نور از 5 مرداد شروع و تا 2 شهريور ماه ادامه دارد و همه افرادي كه داراي ديپلم هستند مي توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش، رشته و محلي را كه مي خواهند انتخاب و بعد از آناليز منطقه آنها مشخص خواهد شد.

وي افزود: در خصوص تغيير محل تحصيل با توجه به اينكه دانشگاه پيام نور استان، امتحان را برگزار مي كند مشكلي وجود ندارد و يكي از مزيت هاي دانشگاه پيام نور تحصيل همزمان در دو رشته است. همچنين ادامه تحصيل در دانشگاه پيام نور به سه روش حضوري ، نيمه حضوري و مجازي است كه با توجه به شيوع كرونا روش مجازي بيشتر مورد تاكيد است.

ملكي راد ادامه داد: به كليه دانشجويان در مقاطع مختلف، تسهيلات با سود كمتر از 2 درصد اعطاء مي شود و تغيير رشته براي دانشجويان به راحتي امكان پذير است و نگراني در خصوص انتقال واحدها وجود ندارد. همچنين با توجه به ارتباطاتي كه دانشگاه پيام نور با 40 كشور دنيا دارد، خوشبختانه هيچ گونه مشكلي در خصوص آموزش مجازي وجود ندارد.

رئيس دانشگاه پيام نور استان مركزي با اشاره به كاهش تعداد دانشجوها در سطح استان، گفت: متاسفانه كاهش دانشجو در كشور و ساير دانشگاه ها يك موضوع جدي است به طوري كه در طول سال هاي گذشته تعداد دانشجويان پيام نور در سطح استان از 24 هزار نفر به 12 هزار نفر رسيده است. اين در حالي است كه تمام شهرستان هاي استان به جز خنداب از دانشگاه پيام نور بهره مند هستند.

وي تصريح كرد: امروز اولويت دانشگاه پيام نور كيفي سازي است و سعي مي كنيم فارغ التحصيلان را در بازار به خوبي توانمند كنيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان، گفت: ثبت نام هاي پياماي بدون آزمون عمدتا با روش كلاهي برداري انجام مي شوند و به هيچ عنوان مورد تاييد دانشگاه و وزارتخانه نيستند چراكه ثبت نام در دانشگاه پيام نور نياز به رابطه و كانال زدن ندارد.

ملكي راد افزود: دانشگاه پيام نور استان در چند بخش فرهنگي ، آموزش ها ، ارتباط با صنعت و كارآفريني رتبه خوبي در كشور دارد به طوري كه 7 استان با توافق معاونت نهاد رياست جمهوري به عنوان پايلوت در بخش مركز نوآوري انتخاب شده اند كه استان مركزي يكي از آنهاست. همچنين در موضوع كرونا از همان ابتداي شيوع بيماري به طور جدي ورود پيدا كرديم كه در چند بخش مشاوره ، تحقيق و مقاله نويسي و اقدامات پيشگيرانه وارد شديم و امروز رتبه خوبي در مبارزه با كرونا كسب كرده ايم.

وي ادامه داد: در بخش تحقيقات بيش از 3 مقاله تحقيقي با محوريت كرونا تاكنون به تاييد رسيده است و در بخش پيشگيري با راه اندازي كارگاه توليد ماسك و گان اقدامات ارزنده اي انجام شده است. بيش از 76 نفر براي توليد ماسك و گان استاندارد و بهداشتي سازماندهي شدند كه روزانه بيش از 65 هزار ماسك در مجموعه پارك علم و فناوري توليد مي كنند و با قيمت مصوب در بازار عرضه مي شود.

انتهاي پيام/
منبع خبر:
دانا
 
تاریخ: ۱۲/۰۵/۱۳۹۹