اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
شركت هاي دانش بنيان در شرايط تحريم توان عرض اندام را پيدا كرده اند/رقابت پذيري دانش بنيان ها با شركت هاي خارجي
 
گروه استان ها - رئيس پارك علم و فناوري آذربايجان شرقي گفت: با تحريم ايران شركت هاي دانش بنيان توان عرض اندام را پيدا كرده اند و مي توانند جاي شركت هاي خارجي را بگيرند كه اين كار علاوه بر جلوگيري از خروج ارز توان داخلي را نيز افزايش مي دهد.
شركت هاي دانش بنيان در شرايط تحريم توان عرض اندام را پيدا كرده اند/رقابت پذيري دانش بنيان ها با شركت هاي خارجي
گروه استان ها - رئيس پارك علم و فناوري آذربايجان شرقي گفت: با تحريم ايران شركت هاي دانش بنيان توان عرض اندام را پيدا كرده اند و مي توانند جاي شركت هاي خارجي را بگيرند كه اين كار علاوه بر جلوگيري از خروج ارز توان داخلي را نيز افزايش مي دهد. - اخبار استانها -
عبدالرضا واعظي در گفت وگو با خبرنگار تسنيم در تبريز، با بيان اينكه سياست نظام در سال هاي اخير به دنبال فاصله گرفتن از اقتصاد نفتي است، اين ميزان از صادرات شركت هاي دانش بنيان در اين شرايط تحريمي جاي بسي اميدواري براي تحقق اين چشم انداز را دارد اظهار داشت: مشوق هايي از معافيت هاي مالياتي و گمركي و ترك تشريفات در مناقصات گرفته تا معافيت سربازي براي اين عزيزان در نظر گرفته شده است.

وي تاكيد كرد: با تحريم ايران شركت هاي دانش بنيان توان عرض اندام را پيدا كرده اند و مي توانند جاي شركت هاي خارجي را بگيرند كه اين كار علاوه بر جلوگيري از خروج ارز توان داخلي را نيز افزايش مي دهد؛ چنانكه با تشديد تحريم ها شاهد روي آوري صنايع به سوي شركت هاي دانش بنيان هستيم.

رئيس پارك علم و فناوري آذربايجان شرقي گفت: گران شدن ارز نيز فرصتي ديگر بود تا بازار رقابت بين شركت هاي دانش بنيان و شركت هاي خارجي داغ شود و شركت ها بتوانند محصولات خود را به قيمت همان جنس خارجي بفروشند، در حالي كه قيمت همان جنس خارجي بسيار بيش تر شده است.

تسهيلات مقابله با كرونا به 260 شركت دانش بنيان رسيد
روايتي جالب از شكل گيري يك شركت دانش بنيان
رئيس بنياد ملي نخبگان استان اصفهان: بيشتر نخبگان جذب استارت آپ ها و شركت هاي دانش بنيان مي شوند
وي شركت هاي دانش بنيان را فرصت مناسبي جهت دور زدن تحريم ها نيز دانست و ادامه داد: تحريم ها بر شركت هاي خارجي بزرگ بوده و آن ها همكاري خود را محدود يا قطع كرده اند؛ اما براي مثال يك شركت دانش بنيان ايراني با يك شركت دانش بنيان خارجي مي تواند به راحتي مراودات داشته باشد و فضاي تحريم بر آن مؤثر نباشد.

واعظي خاطرنشان كرد: چون حمايت از شركت هاي دانش بنيان سياست كلي نظام بوده، از دو دهه پيش به قوت راه خود را آغاز كرده است، ضمن اينكه حمايت از دانش بنيان ها منوط به يك دولت خاص نيست كه با رفتن آن دولت ديگر حمايت ها نيز قطع شود.

وي با اشاره به اين كه بيشتر انرژي و سرمايه پارك علم و فناوري در مراكز رشد شهرستان ها معطوف شده است، تصريح كرد: برگزاري جشنواره رويش نمونه اي از اين اقدامات است كه افراد فناور را از مرحله ايده تا محصول حمايت و هدايت مي كند.

رئيس پارك علم و فناوري آذربايجان شرقي با انتقاد از فضاي نامناسب فرهنگي حاكم بر كشور، به خصوص افكار والدين براي اشتغال فرزندان خود، گفت: هميشه اين تفكر وجود دارد كه فرزند خانواده از سن مثلاً 20 سالگي در جايي استخدام شده و حقوق بگير آن جا باشد، در حالي كه همان فرد مي تواند با ايده اي فناورانه در قالب يك شركت، حقوقي بالاتر از يك كارمند كسب كرده و به چند نفر ديگر نيز حقوق بدهد، چنانكه در حال حاضر بسياري از مديران شركت هاي دانش بنيان حاضر نيستند به حقوق كارمندي اكتفا كنند.
منبع خبر:
تسنیم
 
تاریخ: ۱۲/۰۵/۱۳۹۹