اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
امضاي 24 تفاهم نامه همكاري براي خدمت رساني به شركت هاي خلاق حوزه فناوري هاي نرم
 
ستاد توسعه فناوري هاي نرم و هويت ساز معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري به منظور توسعه زيرساخت ها براي شركت هاي دانش بنيان و خلاق، اقدام به امضاي 24 تفاهم نامه با نهادهاي مختلف كرده است.
امضاي 24 تفاهم نامه همكاري براي خدمت رساني به شركت هاي خلاق حوزه فناوري هاي نرم به گزارش ايسنا، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري براي ايجاد هماهنگي هاي فرادستگاهي و خدمات رساني به شركت هاي دانش بنيان، فناور و خلاق، با نهادهاي اجرايي مختلفي قراردادهايي را منعقد كرده است.

در همين راستا ستاد توسعه فناوري هاي نرم و هويت ساز معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، به عنوان نهاد متولي صنايع خلاق در كشور، شبكه اي از ارتباطات گسترده سازماني ايجاد كرده است. اين نوع از ارتباط گيري سازماني و هماهنگي فرادستگاهي باعث مي شود تا شركت هاي خلاق بتوانند از خدمات بسيار گسترده تري بهره ببرند.

مشاركت در برگزاري رويداد فيروزه، بخشي از همكاري ستاد توسعه فناوري هاي نرم و هويت ساز و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را شامل مي شود. همچنين بر اساس اين همكاري دوجانبه، براي صدور مجوز موسسات فرهنگي و هنري، تسهيلاتي در نظر گرفته شده است.

همكاري براي ايجاد مركز رشد و نوآوري و حمايت از حوزويان خلاق و ايده پرداز، عنوان تفاهم نامه اي است كه ستاد توسعه فناوري هاي نرم و هويت ساز معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با مركز مديريت حوزه هاي علميه امضاء كرد. اين ستاد همچنين در همكاري با دفتر تبليغات اسلامي حوزه عمليه قم، در تلاش است تا زيرساخت هاي لازم براي حمايت از ايده هاي خلاقانه در فناوري هاي فرهنگي در شهر قم ايجاد شود، علاوه بر آن ايجاد پايگاه داده فعالان اقتصاد هنر و صنايع خلاق، عنوان تفاهم نامه اي است كه اين ستاد با اتاق بازرگاني ايران امضاء كرده است.

ستاد توسعه فناوري هاي نرم و هويت ساز معاونت علمي و فناوري در همكاري با بنياد ملي بازي هاي رايانه اي، تلاش دارد تا شركت هاي خلاق بيشتري را ترغيب كند كه در اين حوزه فعاليت كنند. تشكيل كارگروه مشترك به منظور هماهنگي براي ارائه خدمات به شركت هاي بازي ساز، بخشي از توافق اين دو نهاد در اين حوزه است. همچنين يك جدول مشترك حمايتي تدوين شده است تا خدمات رساني به شركت هاي خلاق فعال در حوزه بازي سازي به شكل متمركزتري انجام گيرد.

سازمان تنظيم مقررات صوت و تصوير فراگير در فضاي مجازي، كميته امداد امام خميني(ره)، معاونت صنايع دستي وزارت ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، سازمان توسعه تجارت، صندوق پژوهش و فناوري همگام پيشرفت سيستان و بلوچستان، مركز تعاملات بين الملل علم و فناوري، پارك علم و فناوري سيستان و بلوچستان، مجمع نوشت افزار ايران اسلامي، صندوق پژوهش و فناوري كريمه، مركز وكلاء ، كارشناسان رسمي و مشاوران خانواده قوه قضائيه، صندوق توسعه فناوري هاي نوين، انجمن مديريت كسب و كار ايران، معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، صدا و سيما، ستاد رونق توليد، صندوق نوآوري و شكوفايي از ديگر سازمان ها و شركت هايي هستند كه ستاد توسعه فناوري هاي نرم و هويت ساز معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با آنها تفاهم نامه همكاري امضاء كرده است يا آنكه با آنها در زمينه خدمات رساني به شركت هاي خلاق به توافق رسيده است.

بر اساس اعلام معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، اين سطح از همكاري باعث شده است تا شركت هاي خلاق از 30 شركت در ابتداي راه، به بيش از 800 شركت در سال 1399 افزايش يابند.

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
 
تاریخ: ۱۲/۰۵/۱۳۹۹