اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
جهاددانشگاهي از دانش بنيان ها حمايت كند
 
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با تأكيد بر اينكه يكي از رسالت هاي جهاددانشگاهي حمايت از دانش بنيان ها در كشور باشد، گفت: جهاددانشگاهي بايد در كنار پارك علم و فناوري به شركت هاي دانش بنيان كمك كند تا رشد بيشتري داشته باشند.
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با تأكيد بر اينكه يكي از رسالت هاي جهاددانشگاهي حمايت از دانش بنيان ها در كشور باشد، گفت: جهاددانشگاهي بايد در كنار پارك علم و فناوري به شركت هاي دانش بنيان كمك كند تا رشد بيشتري داشته باشند.

جهاد دانشگاهي از دانش بنيان ها حمايت كندحجت الاسلام والمسلمين احمد حسين فلاحي در گفت وگو با ايكنا از همدان، بابيان اينكه در طول 40 سال تأسيس جهاددانشگاهي در بسياري از بخش ها درخشش خوبي داشته ايم، اظهار كرد: نام گذاري جهاد دانشگاهي پيامي دارد به طوري كه جهاد دانشگاهي در كنار هر نهادي كه قبل از انقلاب بوده ايده جهادي را نياز داشته تا به صورت «آتش به اختيار» در هر عرصه اي كه موردنياز است، داوطلبانه ورود كنند.

وي با اشاره به اينكه نقش جهادانشگاهي بايد بيشتر پژوهشي باشد، افزود: در كنار فضاي آموزشي ايجادشده در جهاد دانشگاهي، نقش پژوهش نبايد مورد غفلت قرار بگيرد.

نماينده مردم همدان در خانه ملت درباره دستاوردهاي اين نهاد انقلابي، تصريح كرد: جهاد دانشگاهي در سال هاي اخير در بحث سلول هاي بنيادي بيشتر درخشش داشته است.

فلاحي يادآور شد: در حال حاضر مهم ترين بحث در عرصه هاي علمي شركت هاي دانش بنيان هستند به طوري كه دانش بنيان ها نياز به كمك دارند و صرفاً پارك علم و فناوري شايد نتواند آن ها را كمك كند.

وي با اشاره به اينكه در همدان 48 شركت دانش بنيان عضو صندوق نوآوري هستند كه درصد كمي كمك دريافت كردند، خاطرنشان كرد: 190 شركت دانش بنيان استان همدان فضاي فيزيكي و امكانات ندارند و امروز هم در بحث اقتصاد و تجارت نمي توانيم به فروش نفت تكيه كنيم بنابراين بايد به سمت اقتصاد دانش بنيان برويم.

وي بابيان اينكه اگر مدعي هستيم بايد مغزهاي كشور را حفظ كنيم بايد از طريق همه نهادها كه يكي از اين نهادها جهاد دانشگاهي است، حمايت شود، تأكيد كرد: اهتمام مجلس بر اقتصاد دانش بنيان است و فراكسيون دانش بنيان در همين راستا ايجادشده و به دنبال اين هستيم كه اين مسير را شكوفا كنيم.

فلاحي با تأكيد بر اينكه يكي از رسالت هاي جهاد دانشگاهي حمايت از دانش بنيان ها در كشور باشد، گفت: جهاد دانشگاهي بايد در كنار پارك علم و فناوري به شركت هاي دانش بنيان كمك كند تا رشد بيشتري داشته باشند.

وي با تأكيد بر اينكه جهاد دانشگاهي در درخشش هاي انقلاب در طول تاريخ نقش آفريني كرده است، گفت: جهاد دانشگاهي در حال حاضر بايد به كمك دانش بنيان ها بيايد.

انتهاي پيام
منبع خبر:
خبرگزاري قرآن
 
تاریخ: ۱۲/۰۵/۱۳۹۹