اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
نماينده همدان: جهاددانشگاهي بايد به كمك دانش بنيان ها بيايد
 
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با تأكيد بر اينكه جهاددانشگاهي در درخشش هاي انقلاب در طول تاريخ نقش آفريني كرده است، گفت: جهاددانشگاهي در حال حاضر بايد به كمك دانش بنيان ها بيايد.
نماينده همدان: جهاددانشگاهي بايد به كمك دانش بنيان ها بيايد حجت الاسلام والمسلمين احمدحسين فلاحي در گفت وگو با ايسنا، با بيان اينكه در طول 40 سال در خيلي از بخش ها درخشش خوبي از سوي جهاددانشگاهي داشتيم، اظهار كرد: نام گذاري جهاددانشگاهي پيامي دارد به طوريكه جهاددانشگاهي در كنار هر نهادي كه قبل از انقلاب بوده ايده جهادي را نياز داشته تا به صورت «آتش به اختيار» در هرعرصه اي كه مورد نياز است، داوطلبانه ورود كنند.

وي با اشاره به اينكه نقش جهادانشگاهي بايد بيشتر پژوهشي باشد، افزود: در كنار فضاي آموزشي ايجاد شده در جهاددانشگاهي، نقش پژوهش نبايد مورد غفلت قرار بگيرد.

نماينده مردم همدان در خانه ملت درباره دستاوردهاي اين نهاد انقلابي، تصريح كرد: جهاددانشگاهي در سال هاي اخير در بحث سلول هاي بنيادي بيشتر درخشش داشته است.

فلاحي يادآور شد: در حال حاضر مهمترين بحث در عرصه هاي علمي شركت هاي دانش بنيان هستند به طوريكه دانش بنيان ها نياز به كمك دارند و صرفاً پارك علم و فناوري شايد نتواند آنها را كمك كند.

وي با اشاره به اينكه در همدان 48 شركت دانش بنيان عضو صندوق نوآوري هستند كه درصد كمي كمك دريافت كردند، خاطرنشان كرد: 190 شركت دانش بنيان استان همدان فضاي فيزيكي و امكانات ندارند و امروز هم در بحث اقتصاد و تجارت نمي توانيم به فروش نفت تكيه كنيم بنابراين بايد به سمت اقتصاد دانش بنيان برويم.

وي با بيان اينكه اگر مدعي هستيم بايد مغزهاي كشور را حفظ كنيم بايد از طريق همه نهادها كه يكي از اين نهادها جهاددانشگاهي است، حمايت شود، تأكيد كرد: اهتمام مجلس بر اقتصاد دانش بنيان است و فراكسيون دانش بنيان در همين راستا ايجاد شده و به دنبال اين هستيم كه اين مسير را شكوفا كنيم.

فلاحي با تأكيد بر اينكه يكي از رسالت هاي جهاددانشگاهي حمايت از دانش بنيان ها در كشور باشد، گفت: جهاددانشگاهي بايد در كنار پارك علم و فناوري به شركت هاي دانش بنيان كمك كند تا رشد بيشتري داشته باشند.

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
 
تاریخ: ۱۲/۰۵/۱۳۹۹