اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
نماينده مجلس: بودجه گلستان به تناسب ديگر استانها ناچيز است
 
گرگان - ايرنا - دبير مجمع نمايندگان گلستان مدعي شد كه بودجه اين استان در تناسب با ساير استانها و شاخص هاي موجود كشور كم و در برخي حوزه ها ناچيز در حد عدد صفر است.
نماينده مجلس: بودجه گلستان به تناسب ديگر استانها ناچيز است گرگان - ايرنا - دبير مجمع نمايندگان گلستان مدعي شد كه بودجه اين استان در تناسب با ساير استانها و شاخص هاي موجود كشور كم و در برخي حوزه ها ناچيز در حد عدد صفر است.

رحمت اله نوروزي عصر شنبه در شوراي اداري گلستان اظهار داشت: در حوزه هايي همچون انرژي و نيز طرحهاي توسعه اي قرارگاه خاتم الانبياء بودجه استان بسيار ناچيز است هرچند براي جبران آن اخيرا اقداماتي انجام شده است.

وي با بيان اينكه نمايندگان گلستان در مجلس آماده همكاري همه جانبه براي كمك به توسعه استان هستند، گفت: مديران دستگاه هاي اجرايي استان از ظرفيت نمايندگان مردم در جذب اعتبارات ملي بيشتر استفاده كنند.

نماينده مردم علي آباد كتول در مجلس شوراي اسلامي گفت: نمي خواهيم (نمايندگان) در كار دستگاه هاي اجرايي دخالت داشته باشيم ولي مي خواهيم حق گلستان را در سطح ملي طلب كنيم.

در اين جلسه رييس پارك علم و فناوري گلستان هم گفت: صندوق پژوهش و فناوري در اين استان با هدف كمك به شركت هاي دانش بنيان منطقه با سرمايه گذاري اوليه 50 ميليارد ريالي آغاز به كار كرده است.

مهدي غفاري افزود: در استان گلستان 110 واحد فناور، 35 شركت دانش بنيان و هفت شركت مركز رشد فعال وجود دارد.

در شوراي اداري گلستان مدير كل امور عشايري استان هم گفت: جامعه عشايري بخشي از جامعه است و نبايد دستگاه ها وظيفه خود را در ارائه خدمت به آنها فراموش كنند.

رضا عليپوري افزود: عشاير گلستان همچون ديگر جامعه عشايري كشور توليدكننده هستند و بيشتر از جمعيت خود در رونق اقتصاد استان و جهش توليد نقش دارند اما با مشكلاتي مواجهند.

وي اظهار داشت: عشاير گلستان در تامين آب شرب، بهره مندي از جاده مناسب و خدمات گروههاي پزشكي و دامپزشكي، طرح اسكان و پوشش تلفن همراه با كمبود و موانعي مواجهند كه در اين رابطه حمايت دستگاههاي مسوول را خواستاريم.

همچنين رييس سازمان جهاد كشاورزي گلستان گفت: در چهار ماه ابتداي امسال دو ميليون و 986 هزار تن انواع محصولات كشاورزي به ارزش 106 هزار و 700 ميليارد ريال در اين استان توليد شد.

مختار مهاجر افزود: جهش توليد در حوزه كشاورزي استان گلستان حاصل توجه دولت به اين بخش در سال هاي اخير است.

به گفته وي سرمايه گذاري در حوزه ايجاد صنايع غذايي و تبديلي، ايجاد گلخانه، لايروبي رودخانه، زهكشي اراضي شمال گلستان و توسعه آبياري نوين از جمله دستاوردهاي دولت در استان است.

سرپرست دفتر فني، امور عمراني، حمل و نقل و ترافيك استانداري گلستان هم در اين جلسه گفت كه روستاي زيارت گرگان نياز مبرم به متولي و يك مدير واحد براي پيشگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز دارد.

عفت همدم افزود: نظارت و پيشگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز در روستاي گردشگري زيارت با فعاليت يكي دو دستگاه مانند امور اراضي و منابع طبيعي كار ساز نبوده و به نتيجه مطلوب نمي رسد.

برچسب ها
- گرگان
- انتخابات مجلس شوراي اسلامي
- گلستان
منبع خبر:
ايرنا
 
تاریخ: ۱۲/۰۵/۱۳۹۹