اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
دستگاه توليد ماسك پنج لايه ان95 در كهگيلويه و بويراحمد آماده افتتاح است
 
ياسوج- ايرنا- رئيس پارك علم و فناوري كهگيلويه و بويراحمد گفت: يك دستگاه توليد ماسك در مركز رشد گچساران وابسته به پارك علم و فناوري استان ساخته شده كه قابليت توليد ماسك پنج لايه «ان 95» را داراست.
دستگاه توليد ماسك پنج لايه ان95 در كهگيلويه و بويراحمد آماده افتتاح است ياسوج- ايرنا- رئيس پارك علم و فناوري كهگيلويه و بويراحمد گفت: يك دستگاه توليد ماسك در مركز رشد گچساران وابسته به پارك علم و فناوري استان ساخته شده كه قابليت توليد ماسك پنج لايه «ان 95» را داراست.

سيد شمس الدين هاشمي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا ظهار داشت: نمونه نخست دستگاه توليد شده در مركز رشد گچساران پارك علم و فناوري استان، توسط يك شركت در خوزستان خريداري شده است.

وي افزود: قيمت تمام شده اين دستگاه يك ميليارد ريال بوده كه هم اينك به مبلغ يك ميليارد و 380 ميليون ريال به اين شركت خصوصي در خوزستان فروخته شده است.

رئيس پارك علم و فناوري كهگيلويه و بويراحمد تصريح كرد: اين دستگاه به نحوي طراحي شده است كه دو شيفت فعاليت داشته باشد و هر شبانه روز حدود 30 هزار عدد ماسك توليد مي كند.

هاشمي عنوان كرد: ساخت نمونه دوم دستگاه توليد ماسك ان 95 ، 70 درصد پيشرفت دارد و توليد ماسك در استان توسط همين شركت سازنده در گچساران ظرف 2 ماه اينده آغاز مي شود.

وي ابراز داشت: يك دستگاه ديگر توليد ماسك با پيگيري استاندار كهگيلويه و بويراحمد از مجموع دو دستگاه ساخته شده در شركت دانش بنيان بهيار صنعت در اصفهان نيز تا پايان اين هفته به استان انتقال خواهد يافت.

رئيس پارك علم و فناوري كهگيلويه و بويراحمد افزود: چنانچه از تمامي ظرفيت هاي اين دستگاه استفاده شود قادر است روزانه 25 هزار عدد ماسك توليد كند.

يك شركت فناور كهگيلويه و بويراحمد كابيني طراحي و توليد كرده است كه با استفاده از آن مي توان در ايام شيوع كرونا، كار ضد عفوني را در زماني كوتاه تر و با اثر بخشي بيشتر ، بدون عوارض جانبي روي انسان و محيط زيست انجام داد.

به گفته رئيس پارك علم و فناوري كهگيلويه و بويراحمد كابين ضد عفوني در اين پارك مستقر خواهد شد.

در حوزه تب سنج هاي ديجيتال و همچنين سيستم هاي غربالگري بيماران كرونايي، شركت هاي مستقر در پارك علم و فناوري كهگيلويه و بويراحمد صاحب ايده هاي ويژه هستند.

در حال حاضر 35 واحد فناوري و 4 شركت دانش بنيان در پارك علم و فناوري استان در حال فعاليت هستند.

پارك علم و فناوري كهگيلويه و بويراحمد جز جوانترين پارك هاي كشور است كه در سه سالي كه از افتتاح اين پارك مي گذرد اقدامات خوبي در آن انجام شده و فناوران و صاحبان ايده نيز به خوبي از آن استقبال كرده اند.

با توجه به نگاه ويژه دولت به اقتصاد دانش بنيان ،شركت هاي پاركي نيز از حمايت هاي خاصي برخوردار شده اند.

برچسب ها
- كهگيلويه وبويراحمد
- ياسوج
- پارك علم و فناوري
منبع خبر:
ايرنا
 
تاریخ: ۱۱/۰۵/۱۳۹۹