اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
لازمه توسعه كهگيلويه و بويراحمد دانش بنيان شدن اقتصاد آن است
 
لازمه توسعه كهگيلويه و بويراحمد دانش بنيان شدن اقتصاد آن است

به گزارش ايرنا، احد جمالي عصر سه شنبه در آيين افتتاح نمايشگاه دستاوردهاي علمي، پژوهشي و فناوري كهگيلويه و بويراحمد در ياسوج اظهار داشت: يكي از راهكارهاي مهم كاهش مشكلات كشور از جمله در زمينه اقتصادي توجه جدي تر به مقوله پژوهش است.

وي افزود: تعداد شركت هاي دانش بنيان و پارك هاي علم و فناوري كشور در دولت تدبير و اميد رشد چشمگيري داشته است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار كهگيلويه و بويراحمد بيان كرد: هم اينك افزون بر 40 هزار شركت دانش بنيان ثبت شده در كشور وجود دارد كه صدها هزار نفر از دانشمندان و جوانان ايران اسلامي در آنها مشغول فعاليت هاي علمي، تحقيقاتي و پژوهشي هستند.

جمالي با اشاره به وجود نيروهاي علمي مستعد و توانمند در كهگيلويه و بويراحمد، عنوان كرد: اميد است گام هاي محكم تري در عرصه علمي، پژوهشي و فناوري در اين استان برداشته شود.

وي ابراز داشت: بزرگترين و مهمترين سرمايه هر كشور نيروهاي انساني آن است و دانشمندان و جوانان ايران اسلامي نيز همه ساله رتبه هاي برتر المپيادهاي علمي جهان را كسب مي كنند.

معاون توسعه مديريت و منابع استانداري كهگيلويه و بويراحمد نيز گفت: اين نمايشگاه به همت دستگاه هاي اجرايي عضو ستاد پژوهش و فناوري استان شامل استانداري، سازمان مديريت و برنامه ريزي، دانشگاه ياسوج، پارك علم و فناوري و اداره كل آموزش و پرورش برپا شده است.

آذر صفايي نيا اظهار داشت: هدف از برپايي اين نمايشگاه تبيين هر چه بيشتر جايگاه تحقيق، پژوهش و فناوري بين قشرهاي مختلف مردم كهگيلويه و بويراحمد است.

وي افزود: زمينه و بستر مناسب براي پيوند روزافزون مردم و دستگاه هاي اجرايي كهگيلويه و بويراحمد با علم، تحقيق، پژوهش و فناوري در اين نمايشگاه فراهم شده است.
معاون توسعه مديريت و منابع استانداري كهگيلويه و بويراحمد بيان كرد: اميد است در اين نمايشگاه اقدام هاي مطلوبي از جمله انعقاد تفاهم نامه هاي همكاري با برخي نهادهاي دولتي استان انجام شود به طوري كه نتيجه آن قرار گرفتن كارهاي اجرايي در مسير فناوري هاي دانش بنيان باشد.

صفايي نيا عنوان كرد: حضور حداكثري دانش آموزان هر سه مقطع تحصيلي كهگيلويه و بويراحمد در اين نمايشگاه زمينه ساز آشنايي بيش از پيش آنان با محيط هاي علمي، پژوهشي و فناوري خواهد بود.

آخرين دستاوردهاي فناوري دانشگاه ها، مراكز علمي و پژوهشي، شركت هاي دانش بنيان و دستگاه هاي اجرايي كهگيلويه و بويراحمد در اين نمايشگاه و در قالب 40 غرفه در معرض ديد عموم قرار گرفته است.

اين نمايشگاه به مدت پنج روز در مصلاي امام خميني (ره) شهر ياسوج مركز كهگيلويه و بويراحمد داير است و زمان بازديد از آن نيز ساعت هشت و 30 دقيقه صبج تا 17 و 30 دقيقه عصر خواهد بود.

هفته پژوهش و فناوري امسال از 16 تا 22 آذرماه است.

انتهاي پيام اين مطلب برايم مفيد است بلي 0 نفر اين پست را پسنديده اند
منبع خبر:
جماران
 
تاریخ: ۱۹/۰۹/۱۳۹۸