اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
حضور پر رنگ بخش خصوصي در بيستمين نمايشگاه پژوهش خراسان رضوي
 
مدير توسعه و انتقال فناوري دانشگاه فردوسي مشهد گفت: حضور بخش خصوصي در بيستمين نمايشگاه هفته پژوهش و فناوري خراسان رضوي بسيار پر رنگ خواهد بود.
هفته پژوهش امير ملك زاده در گفت وگو با ايسنا با اشاره به برگزاري بيستمين نمايشگاه هفته پژوهش و فناوري خراسان رضوي، اظهار كرد: اين نمايشگاه از بيستم آذر در محل نمايشگاه بين المللي مشهد آغاز به كار خواهد كرده و تا 23 آذر ماه به مدت سه روز ادامه خواهد يافت.

وي ادامه داد: نمايشگاه از ساعت 10 تا 19 فعال خواهد بود و بازديد از آن رايگان است.

ملك زاده تصريح كرد: در مجموع 262 مجموعه و شخصيت حقيقي و حقوقي مستقل در اين نمايشگاه شركت خواهند كرد. از اين ميزان 46 درصد به دانشگاه ها، 32 درصد به دستگاه هاي اجرايي و سازمان هاي دولتي و 23 درصد به بخش خصوصي اختصاص يافته است.

وي افزود: دانشگاه فردوسي مشهد نيز با 35 شركت در اين نمايشگاه حضور پيدا خواهد كرد. همچنين پارك علم و فناوري خراسان با تعدادي از شركت هاي دانش بنيان در نمايشگاه حضور مي يابد.

مدير توسعه و انتقال فناوري دانشگاه فردوسي مشهد بيان كرد: با توجه به حضور بخش خصوصي حوزه علم و فناوري، حضور بخش خصوصي در بيستمين نمايشگاه هفته پژوهش و فناوري خراسان رضوي بسيار پر رنگ خواهد بود.

وي عنوان كرد: در اين نمايشگاه تلاش شده «فن بازار» فراهم كنيم كه شركت ها و نهادهاي علمي بتوانند در اين فضا با هم همكاري كنند. براي نمونه شركت قطارشهري مشهد و صنعت فولاد حضور پر رنگي در اين نمايشگاه خواهند داشت و تجهيزات داخلي سازي شده خود را به نمايش خواهد گذاشت. همچنين دانشگاه ها و مراكز علمي و پژوهشي نيز توليدات خود را به نمايش مي گذارند كه مي تواند مورد استفاده صنعت قرار گيرد.

ملك زاده همچنين از برگزاري همايش ها و كارگاه هاي متعدد و رونمايي از طرح هاي نوآورانه در حاشيه اين نمايشگاه خبر داد.

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
 
تاریخ: ۱۹/۰۹/۱۳۹۸