اداره روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

توليد محلول ضدعفوني دست با خاصيت نرم كنندگي پوست
 
يك شركت دانش بنيان با استفاده از تسهيلات صندوق نوآوري و شكوفايي، موفق به تغيير خط توليد خود به منظور كمك به افزايش حجم توليد محلول هاي ضدعفوني كننده دست و سطوح با خاصيت نرم كنندگي پوست شد.
توليد محلول ضدعفوني دست با خاصيت نرم كنندگي پوست
- اخبار اجتماعي -
به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري تسنيم؛ بهناز طوسي زاده، مديرعامل شركت تحقيقات علوم مولكولي ياخته فناور اصفهان درباره اقدامات اين شركت در زمينه پيشگيري و مقابله با ويروس كرونا در كشور به خبرنگار تسنيم گفت: شركت ما كه هم اكنون در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان مستقر است از سال 94 به عنوان يك شركت دانش بنيان در زمينه توليد كيت هاي آزمايشگاهي، محيط كشت هاي سلولي و بيوتكنولوژي و دارويي با رعايت اصول فني و كيفي و برخورداري از منابع متخصص فعاليت مي كند.

وي افزود: پس از شيوع كرونا و به خاطر شرايط خاص كشور ما از اوايل اسفند ماه سال گذشته خط توليد خود را تغيير داده و امروز محلول هاي ضدعفوني كننده دست و سطوح را توليد و روانه بازار مي كنيم تا بتوانيم در اين شرايط بخشي از نيازهاي كشور به اين محلول ها به خصوص در استان اصفهان را تامين كنيم.

طوسي زاده با اشاره به اين محلول ها داراي خاصيت نرم كنندگي پوست دست است و اثر سوئي بر روي پوست ندارد و باعث حساسيت آن نمي شود، گفت: در اين محلول ها ما از الكل 70 درصد كه خاصيت ويروس كشي بالايي دارد استفاده مي كنيم.

مديرعامل شركت ياخته فناور اصفهان درباره تسهيلات صندوق نوآوري و شكوفايي به اين شركت براي توليد محلول هاي ضدعفوني كننده دست و سطوح نيز گفت: ما از صندوق نوآوري مبلغ 600 ميليون تومان تسهيلات دريافت كرديم كه بسيار كارگشا بود و به ما در راه اندازي خط توليد اين محلول ها كمك شايان توجهي كرد.

وي اضافه كرد: ما با استفاده از اين تسهيلات توانستيم الكل مورد نياز براي توليد اين محلول ها و نيز بطري هاي مورد استفاده براي اين منظور را خريداري كنيم.

سپاه لرستان 5 هزار بسته محلول ضد عفوني به دانشگاه علوم پزشكي اهداء كرد
منبع خبر:
تسنیم
   تاریخ: ۱۵:۲۳ - ۲۴/۰۱/۱۳۹۹   بازدید: ۱۱۸